Wycieczka do Stanów Zjednoczonych – co trzeba zobaczyć?

0
843
Wycieczka do Stanów Zjednoczonych

Stany Zjednoczone to coraz chętniej wybierany przez Polaków cel podróży, między innymi z uwagi na fakt, że niedawno znacznie przyspieszono i uproszczono proces odwiedzania tego kraju przez naszych rodaków. Wcześniej uzyskanie wizy wiązało się z koniecznością wycieczki do ambasady, było to też stosunkowo kosztowne. Oczywiście, obecnie wycieczki do USA są wręcz niemożliwe, ale w pewnym momencie niewątpliwie się to zmieni. Co warto będzie wtedy w Stanach obaczyć?

Nowy Jork

Nowy Jork to miasto wręcz kultowe. Dziesiątki filmów i seriali rozgrywają się właśnie w nim, co sprawia, że „miasto, które nigdy nie śpi” jest błyskawicznie rozpoznawane przez osoby z całego świata. Mało tego – większość Polaków zapewne byłaby w stanie wskazać kilka dzielnic Nowego Jorku, na przykład Brooklyn, Queens czy Bronx.

Central Park, Empire State Building, Statua Wolności, Times Square, Muzeum Metropolitańskie – to tylko kilka przykładów miejsc, w które po prostu trzeba się udać. Atrakcji jest tak wiele, że nawet tydzień czy dwa mogą nie starczyć, aby zobaczyć przynajmniej najważniejsze z nich.

Więcej ciekawych porad podróżniczych znaleźć można na blogu http://www.luxtrip.com.pl/.

Wielki Kanion

Wielki Kanion również jest czymś, co każdy zapewne zna z filmów i seriali. Zobaczenie go na żywo to jedna coś zupełnie innego. Jeśli na nagraniach wydaje się duży, to jego rzeczywisty rozmiar definitywnie zwali nas z nóg.

Pewnym minusem Wielkiego Kanionu jest to, że w okolicy nie ma niczego szczególnie interesującego, tak więc jego odwiedzenie wymaga wyjazdu do USA na dłuższą wycieczkę – w przypadku, kiedy będziemy mieli do dyspozycji tylko kilka dni, będzie to pewna strata czasu.

Las Vegas

Las Vegas to wyjątkowe miasto. Nie sposób się tam nudzić – liczne kasyna, bary, restauracje i inne punkty rozrywkowe sprawią, że będziemy mieli co robić przez długi, długi czas. To świetne miejsce zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią zabytków i muzeów, a po prostu chcą poimprezować.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.luxtrip.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here