Zabawa aromatami dzięki świecom zapachowym

0
969
Zabawa aromatami dzięki świecom zapachowym

Większość z nas, żeby poprawić sobie nastrój – idzie na zakupy, spotyka się z naprędce zgrupowanymi, niezbyt lubianymi znajomymi z równie nielubianej pracy i rzuca w wir zabawy. Okazuje się jednak, że istnieje prostszy, ale równie przyjemny sposób na polepszenie humoru. Wystarczy zamknąć oczy i na skrzydłach wyobraźni przenieść się do naprawdę szczęśliwych chwil. Ot, do pierwszego dnia zeszłorocznych świąt, kiedy wspólnie z rodziną i prawdziwymi przyjaciółmi siedzieliśmy przy jednym stole, jedliśmy pyszne smakołyki i obdarowywaliśmy się prezentami. Proste, prawda? A lepszy nastrój gwarantowany!

Sęk w tym, że nie każdy z nas jest mistrzem imaginacji. Niektórzy potrzebują czynnika, który aktywuje wspomnienia, pomoże w relaksie i przywołaniu najcudowniejszych chwil. Takim zapalnikiem i pobudzaczem marzeń są świece zapachowe, za pomocą których możemy w jednej chwili wyczarować odpowiadający nam aktualnie klimat lub stworzyć nietuzinkowy kolaż z najbardziej sympatycznych wspomnień.

Jak to zrobić? Wystarczy ruszyć głową i zasięgnąć porady ekspertów. A dokładniej – zapoznać się z pachnącymi propozycjami od Yankee Candle, wśród których znajdziemy świeczki inspirowane aromatem świątecznego piernika, ciepłego karmelu, słodkiej wanilii, egzotycznych owoców czy polnych kwiatów. Jakby tego było mało Yankee Candle zaserwuje nam także moc nietuzinkowych doznań w postaci świec inspirowanych zapachem powietrza po burzy, drewna czy świeżo skoszonej trawy.

Co dalej? Dalej wystarczy zastanowić się chwilę nad tym, jaki klimat chcielibyśmy wyczarować we własnym domu. Jeśli marzy nam się powrót do kuchni mamy – tej świątecznej, w której zapach pieczonego piernika mieszał się z aromatem pomarańczy przyozdobionych goździkami – wybierzmy świecę pierniczkową, świecę pomarańczową i świecę korzenną, a następnie zmieszajmy wydobywające się z ich wnętrza zapachy.

A kiedy zechcemy cofnąć się wspomnieniami do ostatnich wakacji – zapalmy świecę pachnącą jak egzotyczna wanilia, uwodzącą aromatem tropikalnego koktajlu i zawierającą w sobie nuty orzeźwiających cytrusów. Satysfakcja gwarantowana. Tak samo jak szybka teleportacja na urlop do samego serca egzotycznej wyspy.

Jak widać fakt, że marki oferujące świeczki zapachowe prezentują przed nami cały katalog gotowych propozycji nie jest powodem do zaprzestania marzeń. To raczej wymówka, aby zacząć bawić się w domowego perfumiarza i serwować swoim wnętrzom (a przy okazji – swojej wyobraźni) aromatyczne miksy dostosowane do naszych potrzeb, oczekiwań i bieżącego nastroju. A wszystko to bez wydawania pieniędzy na impulsywne zakupy i bez kaca będącego pamiątką po spontanicznej, ale nieprzemyślanej imprezie z niezbyt lubianymi znajomymi, którą zorganizowaliśmy tylko po to, by polepszyć sobie chwilowo utracony humor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here