Butelki do karmienia, na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią?

0
1448
jaką butelkę do karmienia kupić?

Wybór odpowiedniej butelki do karmienia jest często wyzwaniem, dla nowo upieczonej mamy. W sklepach dostępna jest cała masa butelek, różnią się od siebie kształtem, rodzajem oraz przeznaczeniem. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią butelkę do karmienia niemowlaka?

Rodzaje butelek do karmienia

Z reguły butelki do karmienia, różnią się od siebie materiałem, z którego są wykonane. Każdy materiał posiada inne właściwości i każdy nadaje się dla innego malucha. Wyróżniamy:

Butelki szklane, nie są zbyt często wybierane. Ich popularność raczej już minęła. Czemu? Szklane butelki są dość ciężkie, podczas używania butelki przez rodzica nie robi to różnicy, w przypadku gdy dziecko, samo trzyma butelkę, waga może być problemem. Kolejną wadą takich butelek jest kruchość materiału, butelkę szklaną bardzo łatwo potłuc. Nie do końca jest to bezpieczna wersja dla dziecka.

W sytuacji, gdy chcemy szybko podgrzać szklaną butelkę z pokarmem, pojawia się kolejny problem. Butelki są wykonane ze szkła hartowanego, przez co bardzo wolno się nagrzewa.
Butelki z poliwęglanu

Butelki do karmienia niemowląt

Butelki z polipropylenu, ich zaletą jest trwałość. Te butelki są odporne na uszkodzenia, a dodatkowo ważą mało. Mogą być używane przez dzieci, które samodzielnie są w stanie utrzymać butelkę. Jedyną wadą tych butelek, jest to że niektóre soki lub zupki mogą powodować przebarwienia materiału. Nie są zbyt drogie, więc co kilka miesięcy najlepiej wymienić butelkę na nową.

Butelki z silikon, są elastyczne, pod wpływem ucisku ścianki butelki się uginają. Silikon jest materiałem wytrzymałym, który jest lekki i łatwo utrzymać go w czystości. Nie zawiera szkodliwych dla dziecka substancji. Podobnie jak butelki z polipropylenu, butelki silikonowe mogą ulec przebarwieniom pod wpływem pokarmu. Ich zaletą jest to, że pokarm lub płyn można odpowiednio dozować. Dozowanie odbywa się za pomocą uciskania. Silikonowe butelki polecane są niemowlakom, które potrafią dozować sobie pokarm samodzielnie.

Przeczytaj też: https://duzarodzina.pl/butelki-do-karmienia-jakie-akcesoria-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here