Wszystko o płytach wielkoformatowych

0
546
płyty wielkoformotowe

Płyty wielkoformatowe jako materiał uniwersalny maja wiele różnorakich zastosowań. Na ich powierzchni można tworzyć grafiki, które odwzorowują różne materiały, w tym na przykład kamień.

Jak użyć płyt wielkoformatowych w mieszkaniu? Możliwości jest wiele. Można ich z powodzeniem używać na podłodze, gdzie przy małym metrażu mieszkania jedna płyta wystarczy na całą powierzchnię, np. w łazience. Płyty wielkoformatowe na ścianach prezentują się elegancko i z klasą. Mogą one z powodzeniem imitować marmur, beton, tkaninę drewno czy skórę.

Grubość płyty jest różna i może być od 3 mm do nawet 12 mm. Te najcieńsze stosuje się na ściany wewnętrzne, wzmacniając je dodatkowo siatką z włókna szklanego. Przed ich położeniem nie ma potrzeby kuć starej powierzchni.

Materiałów, z których wykonane są te płyty, jest wiele począwszy od glazury czy terakoty poprzez szereg innych. Dla płyt wielkoformatowych ważny jest sposób ich ułożenia, a także fugi.

Zalety płyt wielkoformatowych to przede wszystkim różnorodność formatów, które zachęcają do ciekawych aranżacji, to fakt, ze płyty same w sobie stanowią ozdobę wnętrza. powiększając również optycznie wnętrza. Fugi można wyeliminować niemal całkowicie, ponieważ większość z nich ma rektyfikowane krawędzie. To pozwala na ułożenie ich w taki sposób, ze znajdują się między nimi minimalne szczeliny ułatwiające wentylację.

Jeśli chodzi o ich montaż to najważniejsze jest równomierne podłoże, precyzja wyłożenia, odpowiedniej szerokości fugi oraz podparcie płytki odkształcalnym klejem. Im większy rozmiar płyty tym ostrożniej należy z nią postępować.

Płyty wielkoformatowe doskonale prezentują się w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie. Najczęściej montuje się je w kuchniach i w łazienkach, w których króluje minimalizm. Dają one niezapomniany efekt dekoracyjny, który jest doskonałą alternatywą dla wszystkich, znanych do tej pory rozwiązań klasycznych.

Efekt dekoracyjny jest nie do podrobienia. Pomieszczenie wyłożone płytami wygląda bardzo elegancko i minimalistycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here