Czy hybryda niszczy paznokcie

0
1715
czy hybryda niszczy paznokcie

Stylizacje paznokci przy użyciu lakierów hybrydowych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wykonywane są nie tylko w salonach kosmetycznych, lecz coraz częściej także w domowym zaciszu. Pełne zestawy potrzebne do przygotowania tego typu manicure są bowiem dostępne w atrakcyjnej cenie, a wykonanie prostej stylizacji nie okazuje się być zadaniem bardzo trudnym. Poza tym, że można kupić gotowy zestaw składający się z lampy, bazy, topu, lakierów, pilnika, bloczka polerskiego i wacików bezpyłowych, wszystkie elementy niezbędne do stylizacji i zdobień można kupować na sztuki.

Panie najczęściej zmieniają stylizacje co dwa trzy tygodnie, ponieważ po tym czasie na paznokciach pojawia się odrost i hybryda może zacząć schodzić. Kobiety, które decydują się na tę metodę stylizacji doceniają przede wszystkim fakt, że hybryda jest trwała, a stylizacja daje bardzo naturalny i ładnie prezentujący się efekt. Samo wykonanie stylizacji nie okazuje się trudne, a jeśli mamy jakieś pytania czy wątpliwości, porady w formie artykułów i filmów można znaleźć na łamach stron internetowych. Kobiety bardzo często zadają sobie pytanie czy hybryda niszczy paznokcie i odpowiedzi na to pytanie poszukują najczęściej w internecie. Opinie na ten temat są różne. Sama stylizacja przy użyciu lakier hybrydowego nie niszczy paznokcia.

Naruszyć jego stan może przede wszystkim niewłaściwe usuwanie hybrydy

paznokcie

To właśnie na tym etapie musimy szczególnie uważać, aby nie doprowadzić do zniszczenia płytki paznokcia. Panie, które decydują się na usuwanie hybrydy przy użyciu acetonu, nie powinny zbyt długo trzymać go na paznokciach, ponieważ to właśnie na ten skutek płytka paznokcia kiepsko się prezentuje. Sporo uwagi do zdejmowania muszą przyłożyć także panie, które stylizację zdejmują za pomocą pilnika. Może bowiem dojść do sytuacji, kiedy zostanie spiłowania naturalna płytka paznokcia. Zanim zaczniemy wykonywać zabieg usuwania lakieru, warto dokładnie zapoznać się z wytycznymi.

Najważniejsze jest to, aby spiłować sam lakier. Samą płytkę przed nałożeniem nowej stylizacji trzeba zmatowić bowiem przy użyciu bloku polerskiego, nigdy pilnika. To właśnie kobiety, które nieumiejętnie ściągają hybrydę borykają się z problemem słabych i bardzo cienkich paznokci. Dobrze wykonany zabieg zarówno wykonania jak i zdjęcia hybrydy zapewni naszym paznokciom dobrą kondycję. Bez wątpienia stylizacje przy wykorzystaniu hybrydy są dużo bezpieczniejsze dla płytki paznokcia niż żele czy tipsy, dlatego też stały się tak bardzo popularnym rozwiązaniem zarówno dla stylistek paznokci jak i kobiet, które malują paznokcie samodzielnie.

Poza tym, że nie niszczą paznokci, dają naprawdę długotrwały efekt. Piękną stylizacją i nasyconym kolorem można cieszyć się nawet do trzech tygodni. Przy stylizacjach należy także pamiętać, aby nie zmieniać hybrydy zbyt często, ponieważ zmiana koloru co kilka dni faktycznie może nieco osłabić naszą płytkę. Nie mając pewności, czy ściągamy hybrydę z zachowaniem bezpieczeństwa płytki warto obejrzeć filmy instruktażowe i przeczytać dostępne w sieci porady.

hybryda

Chętnie swoimi spostrzeżeniami i poradami dzielą się osoby, które posiadają w zakresie stylizacji paznokci naprawdę bardzo duże doświadczenie i wykonywały zabiegi już przy użyciu lakierów różnych marek. Większość stylistek zwraca uwagę na to, że etap ściągnięcia stylizacji jest jednym z najważniejszych, wymagających sporo uwagi i zaangażowania. Początkowo może być trudno wyczuć do jakiego momentu należy piłować czy też jak długo trzymać.

Na zdjęcie hybrydy z pewnością warto poświęcić więcej czasu, jednak wykonać ten zabieg dobrze, aby płytka była w dobrej kondycji przed nałożeniem nowej stylizacji. Dobrą radą jest to, aby piłować zawsze tylko lakier, natomiast pozostawić bazę. Na nią można bowiem nałożyć cienką warstwę świeżej bazy, mając jednocześnie pewność, że płytka paznokcia nie została w żaden sposób nałożona. Z założenia sama hybryda nie niszczy paznokci, możemy jednak uszkodzić je postępując nieumiejętnie u zbyt gwałtownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here