Czyszczenie butów zamszowych

0
1372
czyszczenie butów zamszowych

Fantastycznie jest, kiedy pośród niemożliwie dużej ilości obowiązków, które na nas czekają każdego dnia i tego, że musimy zadbać oczywiście o swoją karierę, rodzinę, a także o miejsce, w którym żyjemy i mieszkamy wraz z bliskimi, możemy znaleźć jeszcze czas na odpoczynek i zastanowienie się nad swoim życiem i nad tym, czy to wszystko do czego dążymy faktycznie ma sens. Zadajemy sobie pytanie dotyczące tego, czy warto się starać, czy to, co robimy faktycznie wychodzi wszystkim na dobre i czy mimo wszystko właściwie zajmujemy się pracą, dziećmi, domem i czy żadna z tych rzeczy nie cierpi na tym, że kariera ogranicza nam nieco nasze możliwości.

Każdy wie, że chwila spokoju jest jak najbardziej potrzebna w życiu człowieka i nie ma w tym nic dziwnego. Niestety urlop, czyli wolne, które ustawowo nam się należy, często bierzemy tylko raz w roku, by udać się wraz z rodziną na wakacje. Warto jednak zastanowić się, czy czasem nie sensowniej jest wziąć parę dni wolnego w trakcie roku i postarać się nieco odetchnąć od ciągłych obowiązków związanych z karierą i tym, że zawsze zależy nam na tym, byśmy mogli być we wszystkim najlepsi.

Urlop wzięty podczas roku (nie w trakcie trwania wakacji, kiedy to standardem jest wzięcie wolnego) jest dobrym pomysłem, który pomoże nam nieco naładować baterie, spędzić nieco czasu z bliskimi, którzy zapewne bardzo za nami tęsknią, kiedy to codziennie brakuje nam chwil, by poświęcić im czas, czy naprawienie czegoś w domu lub też zadbanie o porządek w nim.

buty

Niestety, istnieją rzeczy, za które możemy zapłacić i które ktoś chętnie zrobi za nas, ale musimy również pamiętać o tym, że mnóstwo jest zajęć, z których nie warto się wyręczać, ponieważ podczas czynienia takich obowiązków, możemy bardzo łatwo przypomnieć sobie, że nie tylko praca jest w naszym życiu wartością.

Równie wielką wartością może być spędzenie czasu z mężem lub żoną, dziećmi, wspólny spacer, zrobienie kanapek do szkoły, wypranie firanek czy ogarnięcie nieco miejsca, w którym żyjemy i które powinno być utrzymywane w porządku i ładzie.

Okazuje się więc, że taki urlop wzięty w środku roku wcale nie musi być marnotrawieniem czasu, ale może być wykorzystany do załatwienia spraw bieżących i zainteresowania się nieco życiem naszej rodziny i tym, co aktualnie się dzieje. Wykorzystanie go na porządki, które w domu robi się jednak stosunkowo rzadko, to fantastyczny pomysł, być może dzięki temu pozbędziemy się z domu rzeczy, których nie używamy. Bardzo dobrze będzie, jeśli postanowimy oddać nasze stare, nieużywane, ale jednak wciąż w dobrym stanie ubrania komuś, kto faktycznie ich potrzebuje i kogo nie stać na to, aby zakupić sobie takie rzeczy. Dobrym pomysłem będzie tutaj oddanie ubrań do wszelkich ośrodków takich jak chociażby dom dziecka, czy dom samotnej matki. Tam możemy mieć pewność, że nasze rzeczy zostaną przyjęte z uśmiechem na ustach i ktoś faktycznie się z nich ucieszy, a my będziemy mogli pochwalić się dobrym uczynkiem, który wykonaliśmy.

buty zamszowe

Wiadomo jednak, że części rzeczy nie będziemy chcieli wyrzucać, toteż warto zastanowić się, czy możliwe jest, aby je jakoś odnowić, odrestaurować czy po prostu wyczyścić, by swoim blaskiem przypominały dawny stan, w którym się znajdowały. Warto również przejrzeć szafki i zerknąć na swoje stare buty – być może wcale nie musimy kupować sobie nowych, bo stare wciąż się nadają do użytkowania i jesteśmy w stanie spokojnie z nich na co dzień korzystać. Warto jednak oczywiście zająć się wyczyszczeniem tych butów, które zapewne przez długi czas leżały w półce i zbierały kurz i zapach szafy.

Niektórzy mogą uważać, że gorzej wygląda czyszczenie butów zamszowych, bo zamsz jest takim materiałem, który z pozoru może wydawać się ciężkim do wyczyszczenia.

Nasze babcie również stawały przed problemem czyszczenia butów zamszowych i wymyśliły, że dobrym pomysłem jest użyć do tego skórki od chleba. Skórką od chleba pocieramy zamszowy materiał naszych butów, co w żaden sposób ich oczywiście nie zniszczy, ale pozwoli dokładnie pozbyć się brudu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here