Szpilki wygodne – czyli jakie? Pomoc w wyborze idealnej pary

0
458
Szpilki wygodne

Zakup szpilek może być nie mniej trudny niż ich użytkowanie. W trakcie przeglądania kolejnych par warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd i sposób prezentowania się na Twojej stopie, ale również na podstawowe cechy użytkowe. Kluczowe jest pod tym względem bezpieczeństwo i komfort uzyskiwane w trakcie noszenia szpilek. Poniżej skupiamy się na tych i innych ważnych kryteriach zakupowych oraz podpowiadamy – jak krok po kroku odnaleźć parę dopasowaną do Ciebie i Twoich stóp. 

Szpilki estetyczne i dobrane – oraz jak je znaleźć 

Szpilki są tym elementem garderoby, do którego prawdopodobnie będziesz regularnie wracać. Najczęściej szpilki nosimy podczas typowo uroczystych okazji, rzadziej także do pracy, na spotkania biznesowe lub podczas imprez. W garderobie każdej kobiety powinny znaleźć się przynajmniej 2-3 pary o odmiennej kolorystyce i fasonie, co pozwoli Ci na swobodne eksperymentowanie ze zmienianiem kreacji. 

W trakcie zakupów polecam sięgać przede wszystkim po pary wykonane w barwach uniwersalnych, dla których z łatwością znajdziesz w swojej garderobie dopełnienie. Warto sięgać po odcienie typowo kobiece – na przykład po szpilki czarne, czerwone lub kremowe. Są to też kolory dobrze korespondujące z każdym typem sylwetki, które dodadzą Ci zwiewności i uroku w każdej sytuacji i kreacji. 

Rozmiar szpilek powinien odpowiadać rozmiarowi Twojej stopy. Jest to o tyle ważne, że szpilki mogą sprzyjać powstawaniu haluksów, bolesnych zmian kostnych. Warto unikać zarówno szpilek o wkładce zbyt długiej jak i zbyt krótkiej. W obu przypadkach Twoja stopa będzie tym bardziej cierpieć, im dłużej będziesz chodzić w danej parze szpilek. 

Jeśli planujesz spędzać w szpilkach wiele godzin w ciągu dnia – na przykład w pracy – wówczas warto rozważyć zakup pary, której wkładka będzie dłuższa o 0,5 cm. Powód jest prosty – po wielu godzinach spędzonych w obuwiu nogi (a szczególnie stopy) mają tendencję do puchnięcia. Delikatnie wydłużony but z pewnością pomoże Ci złagodzić dyskomfort chodzenia przez cały dzień. 

Jaki obcas w szpilkach? 

Obcas to kluczowy element konstrukcyjny wszystkich par szpilek. Nim podejmiesz decyzję jaki rodzaj szpilek wybrać zwróć uwagę na długość obcasa. Nie należy przekraczać pewnych norm – choć oczywiście świat mody zachęca nas do wybierania szpilek jak najbardziej wysokich. Niestety, ale nadmiernie wysoki obcas będzie obciążał stawy Twoich nóg. To samo dotyczy obcasów zbyt cienkich, które niezbyt dobrze przenoszą ciężar oraz prawie wcale nie amortyzują w trakcie stawiania kroków.

Ważne jest natomiast, by obcas znajdował się po środku pięty oraz by był lekko odchylony od kąta prostego. W ten sposób będzie lepiej stabilizował obuwie w trakcie przemieszczania się, zmniejszając szansę na spektakularny upadek. Zaleca się wybierać obcasy o długości pomiędzy 5 a 8 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here