Czym wybielić firanki

0
1796
czym wybielić firanki

W dobie ciągłego biegu za pracą i za tym, by mieć za co utrzymać rodzinę, za którą często jesteśmy odpowiedzialni, zdajemy się mieć coraz mniej czasu na zwykłe czynności, wykonywane w domu.

Praca niewątpliwie zabiera nam ogromną część dnia i w zasadzie jedyne, co możemy zrobić, to starać się pracować tak, by mieć czasu na wykonywanie reszty swoich obowiązków i przyjemności. Wiadomym jest oczywiście, że część ludzi, która pracuje na etat w firmie i wykonuje pracę stacjonarnie, nie będzie miała takiego prostego zadania. Coraz częściej jednak coraz bardziej popularne są tak zwane wolne zawody, które dają nam możliwość poukładania sobie obowiązków tak, by mieć również czas na wykonywanie innych rzeczy.

Będąc samemu swoim szefem dysponujemy nieco większą dyspozycją czasową, aniżeli pracując w firmie dla kogoś. Możemy sami sobie ustalić, kiedy zamierzamy wykonywać swoje obowiązki, zrobić przerwę wtedy, kiedy nam to pasuje, czy odpuścić sobie jakiś dzień pracy, by wykonać obowiązki, które zalegają na naszej głowie już jakiś czas i tylko czekają na ich wykonanie, sprawiając, że czujemy się winni temu, że nie dysponujemy takim czasem, by móc pogodzić te wszystkie czynności.

Niestety często jesteśmy obarczeni naprawdę dużą ilością obowiązków, które tworzone są nie tylko przez to, co robimy zawodowo i czym się zajmujemy, ale także wiemy, że ważne jest, by oprócz spełnienia zawodowego i zarobienia godnych pieniędzy nie zaniedbywać swojej rodziny i dbać o to, by nigdy niczego jej nie brakowało. Tym sposobem mamy bardzo mało czasu na wszystkie te inne zajęcia, które wykonujemy poza pracą i poza zajmowaniem się swoimi bliskimi.

firanki

Oczywiście, mówi się, że nowoczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań, toteż chociażby możemy odpuścić sobie gotowanie obiadów, jeśli już zupełnie nie dysponujemy czasem i zamawiać jedzenie w tak zwanych pudełkach, które codziennie będzie dostarczane pod nasze drzwi, zapewniając nam i naszej rodzinie świeże, pyszne posiłki. Sprzątanie, jeśli nam zależy i dysponujemy takim funduszem, również możemy odpuścić i jeżeli chcemy – zatrudnić kogoś, kto się tym zajmie i odciąży nas w obowiązkach dotyczących domu.

Warto jednak czasem się na chwilę zatrzymać i zastanowić, czy faktycznie warto jest tyle pracować i tym samym rezygnować z naszej obecności w życiu rodziny. Musimy pamiętać, że czasem nasza obecność może być ważniejsza, aniżeli obecność kogokolwiek innego, kto próbuje nas zastąpić lub w ogóle brak czyjejkolwiek obecności w życiu chociażby naszych dzieci.

Czasem warto jest odpuścić i przeżyć najważniejsze chwile wspólnie

Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z przysługującego nam urlopu i spędzenie nieco czasu na odpoczynku, zabawach z dziećmi czy po prostu byciu ze swoimi bliskimi. To jest również czas, który warto wykorzystać na odpoczęcie i zajęcie się obowiązkami, na które zwykle brakuje nam czasu i które tylko smętnie wiszą nad nami, przypominając codziennie o tym, że wciąż są niewykonane i ktoś w końcu powinien się nimi zająć. Takim zajęciem jest chociażby zrobienie porządków w mieszkaniu czy domu i sprzątnięcie tych rzeczy, których już nie używamy. Warto od czasu do czasu poświęcać nieco chwil na zrobienie takich porządków i pozbycie się rzeczy, które tylko zabierają miejsce i zbierają kurz.

Dobrym pomysłem będzie również umycie okien, wymienienie firanek, czy po prostu wypranie tych obecnych, które zwykle nie są prane zbyt często, ponieważ wydaje nam się, że wcale nie zbierają brudu. Jeśli zastanawiamy się czym wybielić firanki, które niegdyś były jeszcze białe, ale dziś przypominają wyglądem, że już dawno nie były prane, to warto postawić na domowe sposoby.

kanapa i salon

Jednym z dobrych sposobów wybielenia firanek będzie zostawienie ich w roztworze soli na kilka godzin. To powinno sprawić, że nasze firanki odzyskają dawną biel i będą cieszyć nasze oczy.

Jeśli jednak nie lubimy korzystać z domowych sposobów, to oczywiście możemy również do wybielenia wykorzystać specyfiki dostępne w sklepach i zobaczyć, w jaki sposób działają i czy efekt będzie lepszy od tego, osiągniętego domowymi sposobami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here