Flebologia – czym jest ta dziedzina medycyny?

0
582
Flebologia

Coraz większa ilość Polaków ma problemy żylne. Siedzący tryb życia, mało ruchu, niezdrowa oraz niezbilansowana dieta (w której nie brak soli i konserwantów), nałogi, jak choćby palenie tytoniu czy nadużywanie alkoholu – wszystko to wpływa na złą kondycję naszych żył. Układem krążenia zajmuje się lekarz flebolog. Na czym konkretnie polega ta specjalizacja?

Flebolog, czyli lekarz od żylaków

Flebologia jest dziedziną lekarska zajmującą się chorobami układu żylnego. Najprościej mówiąc, lekarz flebolog leczy takie choroby i zaburzenia jak żylaki, pajączki oraz zapalenia żył. Warto zaznaczyć, iż w Polsce nie istnieje jeszcze oficjalna dziedzina medyczna nazywana flebologią. Lekarz flebolog jest najczęściej specjalistą w innej dziedzinie jak choćby naczyniowiec, chirurg ogólny, lekarz rodzinny, urolog, radiolog itp.

Kiedy udać się do flebologa?

Istnieje kilka czynników, które jeśli tylko wystąpią u nas, powinny nas zaniepokoić i skłonić do poszukania specjalisty z zakresu flebologii. Jeśli zaobserwujemy u siebie pajączki oraz żylaki, to znak, że nie ma na co czekać. Podobnie dzieje się również, gdy na naszych kończynach zacznie występować nieznanego pochodzenia opuchlizny, świąd, luz zasinienia, oraz częste i powracające skurcze nóg. Wszystko to sprawia, iż powinniśmy udać się do jednej z klinik flebologii, by pod okiem lekarza od żył poddać się pełnej diagnozie w kierunku choroby żylnej.

Klinika Flebologii – Flebolog warszawa

W stolicy Polski, jak nietrudno się domyślić, bez problemu znajdziemy odpowiedniego specjalistę z zakresu flebologii. Co konkretnie wykonają lekarze od żylaków z takiej klinice?Przede wszystkim dokonają oni dogłębnej diagnostyki zaburzenia. W tym celu wykonuje się, przede wszystkim nieinwazyjne i bezbolesne badanie USG żył. Umożliwia ono wykrycie żylaków nawet we wczesnym stadium choroby. Dzięki temu bardzo szybko można rozpocząć odpowiednie leczenie. Jeśli problemem pacjenta rzeczywiście są żylaki, flebolog postara się dobrać odpowiednie leczenie. Może być to, między innymi laseroterapia, leczenie ultradźwiękami, masaż i drenaż limfatyczny, echoterapia, czy skleroterapia.

Choć żylaki i inne problemy żylne są coraz częstszą dolegliwością, można z nią sobie świetnie poradzić, jeśli tylko szybko zasięgniemy pomocy lekarza flebologa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here