Problemy z zajściem w ciążę? Potrzebna dokładna diagnostyka niepłodności

0
677
Problemy z zajściem w ciążę? Potrzebna dokładna diagnostyka niepłodności

Coraz więcej par ma trudności z doczekaniem się potomka nawet pomimo długich starań. Kiedy można mówić o niepłodności? Gdzie i jak ją zdiagnozować?

Czym jest niepłodność?

Niepłodnością nazywa się stan, w którym nie dochodzi do zajścia w ciążę wtedy, gdy para nie stosuje zabezpieczeń, na przykład prezerwatyw, pigułek antykoncepcyjnych. Zgodnie z zaleceniami WHO o niepłodności można mówić wtedy, gdy starania nie przynoszą rezultatu przez co najmniej 12 miesięcy.

Tym, czym różni się niepłodność od bezpłodności, jest możliwość zajścia w ciążę. Bezpłodność jest trwałą niemożnością posiadania dzieci.

Szacuje się, że z niepłodnością boryka się około 10-15% par znajdujących się w wieku reprodukcyjnym.

Gdzie się udać?

Gdy pojawia się problem z zajściem w ciążę, warto skonsultować się z lekarzem z kliniki leczenia niepłodności. Tego typu placówki działają obecnie w całym kraju. Przykładowo, osobom chcącym udać się do placówki jak klinika niepłodności Katowice oferują dostęp do kilku renomowanych punktów.

Za pomocą odpowiednich metod diagnostycznych klinika leczenia niepłodności jest w stanie określić przyczynę trudności z doczekaniem się potomstwa. Następnie lekarz z kliniki niepłodności może zasugerować możliwe sposoby, by para doczekała się w końcu wspólnego dziecka.

Jak wygląda diagnostyka niepłodności?

Diagnostyka prowadzona przez kliniki leczenia niepłodności pozwala na wyznaczenie przyczyny leżącej zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny.

W przypadku kobiet klinika leczenia niepłodności na początku przeprowadza dokładny wywiad medyczny, a następnie wykonuje zalecone badania. Zaliczają się do nich głównie badanie ginekologiczne, w tym badanie USG, cytologia, histeroskopia, a także badania krwi.

Diagnostyka niepłodności męskiej polega na badaniu krwi, badaniu nasienia, badaniach USG jąder i moszny, biopsji jądra. Klinika leczenia niepłodności wykonuje również zaawansowane badania, między innymi jak badanie plemników techniką MSOME, testy HBA, SCD.

Parom chcącym udać się do dobrej placówki jak klinika niepłodności Katowice dają dostęp do klinik, które wyróżniają się bardzo wysokim odsetkiem skuteczności w leczeniu niepłodności. Z dokładnymi ofertami klinik leczenia niepłodności można zapoznać się na ich stronach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here