W jakim stylu urządzić dom?

0
849
W jakim stylu urządzić dom

Kwestia urządzenia domu jest bardzo poważna, ponieważ będziemy w końcu w nim przez kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat mieszkać. To, jak go urządzimy, wpłynie bezpośrednio na to, jak komfortowo będziemy się w nim czuli i jak bardzo będziemy z niego zadowoleni.

Wystrój domu można oczywiście zmieniać, ale jeśli urządziliśmy wszystkie pomieszczenia w tym samym stylu, to później przerabianie ich na inny będzie kosztowne i czasochłonne. W takim razie w jakim stylu urządzić dom?

Popularność zyskuje styl minimalistyczny

W nowym budownictwie triumfy święci styl minimalistyczny. Jest on nie tylko przyjazny dla oka, ale też dla środowiska. Charakteryzuje się minimalną ilością ozdób, bibelotów i rzeczy niepotrzebnych. Kluczowa jest otwarta przestrzeń, czystość i prostota. Objawia się to m.in. wykorzystywaniem ogrzewania podłogowego bądź kanałowego, tak, aby nie marnować przestrzeni na kaloryfery.

Styl minimalistyczny możemy utożsamiać głównie z dużymi mieszkaniami, ale w praktyce można go wprowadzić nawet w bardzo małym mieszkaniu. Świetnie się on w nim sprawdzi, ponieważ pozwoli zmaksymalizować dostępną wolną przestrzeń i nie czuć się tak przytłoczonym niewielkim metrażem.

Warto jednak wskazać, że chociaż meble minimalistyczne znane są z prostoty, to często wcale nie są tanie, a wręcz przeciwnie – mogą być stosunkowo drogie. Inne wartościowe porady, które pomogą Ci dobrze urządzić dom, znajdziesz tutaj: https://www.onuse.pl/.

Może warto postawić na tradycję?

Drewno i ciepłe kolory to klasyka w polskich domach. Niektórzy mogą uznać ją za nudną, ale jest też wielu, którym ona się po prostu podoba. Nie warto spisywać jej od razu na straty, ponieważ jest to styl uniwersalny, pasujący niemal do każdego domu czy mieszkania, nie jest też szczególnie drogi.

Tradycyjny styl mocno kontrastuje ze stylem minimalistycznym – nie musimy w nim pozbywać się wszystkich poduszek dekoracyjnych i bibelotów, chociaż oczywiście nie chodzi też o to, aby wypełnić sobie mieszkanie zbędnymi śmieciami.

Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.onuse.pl/.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/kreciolek.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here