Joga – jakie ma zalety i czy warto ją wypróbować?

0
873
Joga

Joga to coś, co wiele osób zna jedynie z amerykańskich filmów i seriali. W rzeczywistości jednak staje się ona coraz popularniejsza na całym świecie – w tym w Polsce. To forma aktywności fizycznej, która jest znacznie bardziej złożona i korzystna, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. W takim razie jakie są jej zalety i czy warto ją wypróbować?

Joga nie wymaga drogiego sprzętu czy wycieczki do siłowni

Żadnych ławeczek, bieżni, hantli czy innych narzędzi do jogi nie będziemy potrzebowali. Wystarczy nam prosta, tania mata do ćwiczeń, pasująca do naszego wzrostu. Można spotkać się ze specjalnymi grupowymi zajęciami jogi, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby uprawiać ją samodzielnie, w zaciszu swojego domu. Jest to bezpieczne, tanie i proste rozwiązanie, które pozwala ćwiczyć w dowolnym momencie.

Skąd nauczyć się jogi? Dostępne są, również za darmo, liczne wideoporadniki czy aplikacje mobilne, które pokierują nas w podróż od początkującego, aż do osoby zaawansowanej. Wbrew pozorom joga nie jest aż taka prosta, w związku z czym niektóre pozycje mogą sprawić nam prawdziwy kłopot. Warto przynajmniej okazjonalnie przejść się na wspomniane powyżej grupowe zajęcia jogi (bądź indywidualnie umówić się z trenerem), aby nauczyć się podstaw i przypadkiem nie doznać urazu z powodu na przykład nierozciągnięcia się odpowiednio.

Więcej przydatnych informacji i ciekawostek znaleźć możesz tutaj: http://www.bloks.pl/.

Czy warto spróbować jogi?

Wypróbowanie jogi nic nie kosztuje, a jej uprawianie może mieć dla nas długotrwałe, pozytywne efekty. Zarówno w zakresie naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Musimy bowiem pamiętać, że uprawiając jogę nie tylko zwiększamy naszą gibkość, ale także wyciszamy się i odprężamy. Oczywiście, są takie osoby, dla których joga będzie zbyt powolna i nudna – jednak, zanim sami nie spróbujemy, nie będziemy wiedzieli, czy do nich należymy.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.bloks.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here