Plafony LED w Twoim mieszkaniu – kilka porad zakupowych i aranżacyjnych

0
505
Plafony LED

Osoby aranżujące swoje cztery kąty często dużo czasu poświęcają na wybór odpowiedniego systemu oświetleniowego. Nie powinno to dziwić – od jego wyboru zależeć będzie w dużym stopniu wygląd całego pomieszczenia. Lampa sufitowa, kinkiety oraz plafony – to nie tylko praktyczne systemy emitujące wiązkę światła, ale również wysoce estetyczne rozwiązania, które możesz wykorzystać w manipulowaniu wyglądem swoich pomieszczeń. Poniżej poświęcamy nieco więcej miejsca tematyce plafonów LED dedykowanych do wykorzystania w kuchni. Dowiesz się jakie są najważniejsze parametry dostępnych produktów oraz na podstawie jakich kryteriów warto dokonywać zakupu kuchennych ledowych plafonów. 

Plafony LED do kuchni – komfort i wygoda użytku 

Plafony są niezwykle praktyczne w codziennym użytku. Najlepiej wiedzą o tym osoby, które wykorzystały plafony jako systemy oświetleniowe w swoich kuchniach. Urządzenia te posiadają dwie ważne zalety związane z emitowaniem światła. Po pierwsze, plafony mogą rozpraszać światło, a tym samym – zwiększyć ogólny poziom jasności w danym pomieszczeniu, pomagając oświetlić nawet najbardziej ukryte kąty i wnęki. Z drugiej strony, niektóre plafony emitują wiązkę światła o dość skondensowanej postaci, którą możesz wykorzystać jako oświetlenie punktowe. W ten sposób, plafony LED można wykorzystać do oświetlania wybranych stref kuchennych – na przykład blatów roboczych, zlewu lub kuchenki. 

Plafony LED oferują także możliwość stopniowego regulowania zakresu ich pracy. Jest to duże ułatwienie w przypadku tych osób, które pragną dokładnie dostosować swoje oświetlenie do akurat wykonywanych obowiązków i bieżących potrzeb. Masz możliwość regulowania stopnia natężenia światła, kierunku jego padania, a także innych właściwości. 

Sterowanie i bezpieczeństwo systemów LED 

Lampy sufitowe nowoczesne powinny być nie tylko estetyczne, ale również wygodne w trakcie sterowania ich pracą i obsługi. Pod tym względem, plafony LED wypadają wyjątkowo dobrze. Sterowanie ich pracą odbywa się w dość prosty sposób – za pomocą dołączonego do zestawu pilota bądź też za pomocą zwykłego mechanizmu uruchamiającego. Niektóre systemy LED włączają się na skutek dotknięcia ich oprawki – co stanowi ich duże usprawnienie i udogodnienie w codziennej pracy. 

Szczególnie popularna jest funkcja świecenia polegająca na emitowaniu minimalnie jasnego światła. Możesz pozostawić je włączone na całą noc – na wypadek pobudki i spaceru po szklankę z wodą. Zawsze uruchomione, delikatne i nieoślepiające światło, pomoże Ci w szybkim i sprawnym załatwieniu potrzeby. 

Warto przy tym podkreślić, że plafony LED wypadają stosunkowo lepiej niż inne systemy oświetlenia kuchennego. Przede wszystkim, zużywają mniejszą ilość energii, niż oświetlenie wielopunktowe lub szynowe. Ponadto, są łatwe w montażu oraz aranżacji. Możesz zamontować je w miejscu, gdzie do tej pory wisiała zwykła lampa sufitowa. Wybierając plafon LED do kuchni, warto też zwrócić uwagę na jego stopień szczelności (wyrażony parametrem IP), który powinien odpowiadać wymogom miejsca, w którym plafon zostanie zamontowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here